Współpraca

cooperation

  1. Jeśli masz już jakieś doświadczenie z językiem angielskim, w trakcie pierwszego spotkania postaramy się dokładnie określić Twój poziom zaawansowania zgodnie z CEFR. Zazwyczaj używam w tym celu testów diagnostycznych, jednak rozmowa gra tu decydującą rolę.
  2. Kiedy już ustalimy jak zaawansowany jest Twój angielski, przygotowuję „plan działania” w oparciu o Twoje potrzeby, zainteresowania oraz preferencje. W zależności od potrzeb wybieram podręcznik bądź też materiały autentyczne, po czym tworzę szczegółowy harmonogram zajęć.
  3. Na początku nauki ustalamy sobie konkretne cele językowe, które chcemy osiągnąć. Dla przykładu, jeśli wybierasz się na wakacje za granicę takim celem może być umiejętność zamówienia posiłku w restauracji. Po upływie określonego czasu szacujemy, czy dany cel został osiągnięty. Zazwyczaj się to udaje 🙂
  4. Aby pomóc Ci w osiągnięciu tych celów przygotowuję i drukuję tygodniowy harmonogram, który powinien pomóc Ci uczyć się systematycznie. Najlepiej powiesić sobie taki plan przy biurku czy w miejscu pracy, by mieć go zawsze pod ręką. Wystarczy 15-20 minut pracy dziennie, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.
  5. Nauka zawsze jest spersonalizowana – tematyka zajęć oraz rodzaj ćwiczeń dostosowane są do potrzeb słuchacza.
  6. Każdy uczeń otrzymuje unikatowy link do swojego konta na platformie Learnote. (O tym, czym jest Learnote możesz poczytać tutaj). Po każdej lekcji zamieszczam tam zestaw słownictwa, nad którym pracowaliśmy w trakcie zajęć, by słuchacz mógł kontynuować naukę w domu.
  7. W przypadku zajęć konwersacyjnych, każda lekcja oscyluje wokół konkretnego tematu związanego z Twoimi zainteresowaniami. Jednak rozmowa to nie wszystko – na zajęciach notujemy zwroty, które sprawiały Ci trudność, następnie umieszczamy je w Learnote. Reszta należy do Ciebie – wystarczy parę razy w tygodniu otworzyć aplikację w telefonie, a słówka same wchodzą do głowy 🙂
  8. Na koniec najważniejsza rzecz. Pamiętaj – nauczyciel to tylko doradca, który może w odpowiedni sposób poprowadzić Cię na Twojej drodze do poznania języka. Twój sukces zależy przede wszystkim od Ciebie!!! Jeśli będziesz sumiennie i rzetelnie podążał wyznaczoną drogą i próbował realizować wyznaczone cele Twoja nauka będzie szybko przynosiła efekty.

Życzę powodzenia!!!

Good luck 🙂