Blog, What's up?

Wszyscy jesteśmy świrami?

Wielu z nas marzy o tym, by biegle mówić choć jednym językiem obcym. Spędzamy całe lata na nauce najpierw w szkołach, potem na kursach, a jak przychodzi co do czego moglibyśmy być głównymi bohaterami uwielbianej przez wszystkich sceny z „Dnia Świra”, kiedy to Adaś Miauczyński prosi swojego syna by odmienił „być”. Dlaczego tak wiele z nas ponosi porażkę językową? Przyczyn jest wiele – w szkole uczymy się dla rodziców bądź dla oceny, w dorosłym życiu znajdujemy milion wymówek, dla których to nie udaje nam się znaleźć czasu na naukę. Każda próba zrobienia czegoś kończy się wyrzutami sumienia, że po raz kolejny  nie zdołaliśmy wytrwać w naszym postanowieniu, by przynajmniej przez rok skupić się na tym co naprawdę ważne. I po raz kolejny poddajemy się.

Jeśli nie mamy kogoś, kto nas odpowiednio poprowadzi oraz nie jesteśmy wystarczająco zmobilizowani do działania trudno będzie przebić ten mur. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść ktoś, kto wykona za Was „krecią robotę” – ktoś, kto opracuje strategię nauki i plan działania. I tutaj kluczem do sukcesu jest spersonalizowany plan. Każdy z nas ma inne preferencje, jeden woli słuchać inny czytać, jeden rozwiązywać ćwiczenia gramatyczne, a inny oglądać filmy. Nie da się dobrze nauczyć sto osób używając ciągle tej samej książki i tych samych technik nauczania.

Gdy plan jest dostosowany do konkretnej osoby, jej upodobań oraz zdolności, w taki sposób uaktywni ucznia, aby nauka była nie tylko efektywna ale przede wszystkim przyjemna. Osoba, która nie lubi tłumaczyć zdań nie nauczy się języka, choćby przetłumaczyła ich tysiące. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć kogoś kto stworzy rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb. Wtedy jedyne co pozostaje, to wprowadzić ten plan w życie i cieszyć się z rezultatów.

W następnym wpisie przedstawię Wam pierwszy krok, od którego należy zacząć planowanie nauki, so be sure you stay tuned.

1 myśl w temacie “Wszyscy jesteśmy świrami?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.