Blog

Wdzięczność w czasach zarazy

Trudno o optymizm. Ledwo kichniesz, a już czujesz się winny… Za blisko podejdziesz, czujesz się jak trędowaty.

Każdy z nas w chwili obecnej przeżywa swój mniejszy lub większy dramat. Każdy mniej lub bardziej się boi. Jeden bankrutuje, bo z dnia na dzień coraz mniej klientów, inny się bogaci, bo przezornie wykupił pół tony środka dezynfekującego i teraz sprzedaje za gruby pieniądz. Jeden się cieszy, że więcej czasu może spędzić w domu z rodziną, inny czuje się osaczony w czterech ścianach. Mam wrażenie, że wszechświat testuje naszą ludzkość i to na ile jesteśmy w stanie zaakceptować inny punkt widzenia. Mam tak, że wierzę w to, że ludzie są z natury dobrzy, ale odnoszę wrażenie, że to odosobnienie wyzwala w nas najgorsze instynkty. Każdy krytykuje – a to, że dzieci siedzą w domu, a to, że nauczyciele przesadzają, a to że papier wykupili, a to że noszą maseczki, a to, że nie noszą…

Nauczmy się cieszyć z tego, co mamy. Dostrzeżmy jedną dobrą rzecz każdego dnia i uczepmy się jej. Okażmy wdzięczność w tych czasach „zarazy”. Ja dzisiaj cieszę się z tego, że z trójki moich dzieci jedno jest zdrowe. Jutro znajdę sobie inny powód do radości. Postanowiłam sobie, że się nie dam i przetrwam zdrowa psychicznie. To wszystko przecież  kiedyś minie.

A Wy? Za co dzisiaj podziękujecie?

 

#wdziecznoscwczasachzarazy

#gratitudeinthetimeofcoronavirus

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.