Blog, What's up?

Dlaczego nie boję się koronawirusa?

Dzwoni telefon. „Dzień dobry, tu Michał. Mam straszny katar, nie chciałbym przychodzić i pani zarazić. Czy moglibyśmy zrobić jutro lekcję online?” No i jak można nie kochać takiego ucznia?

Przed nauczaniem online broniłam się długo. Jakoś tak wydawało mi się, że to nie wypali, że to nie to samo, co spotkanie twarzą w twarz. Wzięłam udział w szkoleniu EDUNATION „Jak uczyć online”, ale siedziałam cicho, żeby przypadkiem nie pojawił się jakiś zainteresowany. Aż pewnego dnia jeden z moich uczniów (dziękuję Ci Maćku 🙂 ) zmusił mnie, abyśmy zrobili lekcję online. Nie miał możliwości wyrwać się z domu, ponieważ dzieci były chore, więc zaproponował lekcję na Skype. Z pewną dozą nieśmiałości zgodziłam się. I… przeżyłam. Od tego czasu sama zaczęłam proponować moim słuchaczom przeprowadzanie takich zajęć w sytuacjach awaryjnych. Nie przekonałam wszystkich, ale z radością stwierdzam, że ponad połowa moich uczniów zamiast odwoływać zajęcia z powodu kataru zasiada z chęcią przed ekranem komputera. Niestety kawę wtedy muszą zrobić sobie sami 😉

Jako, że staram się być bardzo elastyczna (nie powiem – joga znacznie mi w tym pomaga 🙂 ) czasami przeprowadzam również lekcje przez telefon. Uczeń dojeżdżając do pracy do Krakowa jedzie sobie samochodem i zamiast słuchać wiadomości przez godzinkę rozmawia ze mną po angielsku. Wtedy zajęcia mają charakter wyłącznie konwersacyjny, ale jest to zdecydowanie lepiej wykorzystany czas.

I właśnie dlatego nie straszny mi koronawirus. Nie boję się, że stracę klientów, bo nagle nakażą nam kwarantannę i wszyscy będziemy musieli siedzieć w domach bez możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym. Drodzy lektorzy i uczniowie – nie bójcie się nowoczesnych technologii. Nie traktujcie tego jako zło konieczne, a zauważcie potencjał i możliwości jakie daje nam świat współczesny.

Duużo zdrówka życzę!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.