Blog, What's up?

Musisz to przeczytać :)

Jeśli postanowiłeś wygonić lenia i zapoznałeś się z moim Tygodniowym Planem Nauki, to już pewnie znasz stronę Dreamreader. To miejsce, w którym poćwiczysz umiejętność czytania w języku angielskim praktycznie na wszystkich poziomach. Nie będzie Ci do tego potrzebny nauczyciel, gdyż po wykonaniu ćwiczeń od razu będziesz mógł sprawdzić, czy Twoje odpowiedzi są poprawne.

Wchodząc na stronę główną na wstępie musisz zdecydować jaki poziom wybierasz.

Jeśli jesteś na poziomie A1-A2 (czyli generalnie zaczynasz dopiero przygodę z angielskim) zacznij od zakładki Easy English. Wybierz zdjęcie, które Ci się podoba, a następnie przeczytaj opisującą go sentencję. Po prawej stronie pojawią się pytania wielokrotnego wyboru sprawdzające zrozumienie tekstu. Po wybraniu odpowiedzi kliknij „Complete Quiz”. Natychmiast dostaniesz informację zwrotną, czy Twoje odpowiedzi są poprawne.

Ain’t it easy? 🙂

Gdy Twój angielski jest już troszkę bardziej zaawansowany możesz wybrać kolejne zakładki. Jak zwykle najbardziej polecam Practical English. Znajdziesz tu szereg materiałów autentycznych zawierających treści, które spotykamy się na codzień.

W sekcji Academic English zostaniesz poproszony o wybór poziomu zaawansowania. Tutaj będziesz mieć możliwość poćwiczyć reading comprehension na dłuższych, bardziej skomplikowanych tekstach. Jest to nieoceniona pomoc w przygotowaniu się do matury czy wszelkiego rodzaju egzaminów 🙂

Jeśli chcesz poczytać o innych narzędziach pomagających rozwijać umiejętność czytania zajrzyj do tego wpisu.

A tak w ogóle, czy ktoś jeszcze czyta książki?

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.