Blog, What's up?

Książka, którą musicie mieć, gdy uczycie się angielskiego

Wyobraźcie sobie, że postanawiacie nauczyć się (po raz osiemnasty 😉 ) angielskiego. Pierwsza rzecz jaką decydujecie się kupić to książka, która pomoże Wam ten cel osiągnąć. Wchodzicie do księgarni i co widzicie?

library photo
Photo by mentatdgt on Pexels.com

No właśnie. I co tu wybrać?

Jest taka jedna książka, bez której nie wyobrażam sobie mojej pracy. Mam już chyba trzeci egzemplarz, ponieważ poprzednie się rozpadły. 🙂 Na szczęście obecnie istnieje również ebook, z którego coraz częściej ja i moi uczniowie korzystamy.

Autorem książki jest Raymond Murphy, a jej tytuł to

English Grammar in Use

 

Pozycja ta przeznaczona jest dla uczniów średniozaawansowanych (jeśli jesteście na początku swojej przygody z angielskim radziłabym nabyć Essential Grammar in Use), chcących podreperować swoją gramatykę. Książka napisana jest całkowicie po angielsku, jednak wyjaśnienia gramatyczne opisane są prostym językiem i podparte takimi przykładami, że nawet osoba będąca na poziomie A2 powinna dać sobie radę.

English Grammar in Use jest świetna, jeśli chcecie podszkolić się z gramatyki bez pomocy nauczyciela. Będzie przydatna, gdy nie znacie odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jaka jest różnica między I did a I have done?
  • Czy koniecznie musimy użyć will jeśli chcemy mówić o przyszłości?
  • Jaką konstrukcję użyć po I wish?
  • Kiedy użyć used to do, a kiedy used to doing?
  • Kiedy użyć the?
  • Jaka jest różnica między like i as?

Oczywiście to tylko przykłady. W 145 rozdziałach znajdziecie odpowiedzi na wiele innych nurtujących Was pytań. Na każdy rozdział przeznaczone są dwie strony – po lewej znajdują się wyjaśnienia z przykładami, po prawej ćwiczenia. Na końcu książki jest oczywiście klucz służący do sprawdzenia poprawności wykonanych zadań.

Jak korzystać z English Grammar in Use?

Jeśli nie wiecie jak się zabrać do pracy, najlepiej zacząć od zrobienia testu na końcu książki. W momencie popełnienia błędu autor „zaprowadzi” Was do konkretnego rozdziału, który powinniście przerobić, aby podszkolić daną strukturę. Najpierw czytamy wyjaśnienia po lewej stronie, następnie robimy ćwiczenia po prawej, sprawdzamy w kluczu i jeśli jest ok – cieszymy się i idziemy dalej, a jeśli nie – zaczynamy od nowa 🙂

English Grammar in Use można obecne kupić również w wersji papierowej z eBookiem. eBook ma dokładnie te same ćwiczenia, które znajdują się w wersji papierowej – ogromną zaletą jest to, iż można z niego korzystać na komputerze, telefonie czy tablecie. Można w nim posłuchać przykładów, automatycznie sprawdzić poprawność ćwiczeń, czy robić notatki.

English Grammar in Use w najniższej cenie znalazłam tu i tu.

english-grammar-in-use-with-answers-and-ebook-b-iext36243535

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.