snow
Dla uczniów, What's up?

Winter break

Z czym kojarzą mi się ferie zimowe? Z tym, że co dzień mam dodatkową godzinkę dla siebie. To ta godzina, którą w czasie roku szkolnego spędzam w aucie wożąc dzieci do i ze szkoły. Poza tym niewiele się zmienia. No ale jakby nie było, to 10 godzin free 🙂

Czy wiecie jak po angielsku nazywają się ferie? Najczęściej to po prostu winter break. W Polsce rok szkolny dzieli się na dwa półrocza, natomiast w USA czy UK wygląda to troszkę inaczej. W Anglii rok szkolny dzieli się na trzy części – każda z nich to term, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych w zależności od tego jak długo trwają poszczególne semestry nazywa się je odpowiednio semester (gdy rok szkolny dzieli się na dwie części) lub trimester (gdy dzieli się na trzy).

Gdy ferie się skończą dostaniemy w szkole nowy plan lekcji czyli po brytyjsku timetable (Amerykanie raczej powiedzą schedule). Program nauczania danego przedmiotu, czyli cała wiedza, którą powinniśmy sobie przyswoić w danym roku szkolnym to curriculum.

Ale teraz o tym  nie myślcie. 🙂

Enjoy your winter break!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.