9 11
Idiomy

9/11

Oglądając dzisiejsze wiadomości nieraz usłyszycie dwie liczby: nine oraz eleven. I to właśnie w takiej kolejności. O co tutaj chodzi?
Niektórzy z nas doskonale pamiętają rok 2001 i datę 11 września, inni czytają o niej w książkach do historii. Lepiej byłoby zapomnieć, ale w tym dniu wszystkie newsy oscylują wokół 9/11 (czyt. nine eleven). 9/11 to nie tylko data – to określenie wydarzenia, które w tym dniu miało miejsce. Jeśli usłyszycie o ofiarach ‚nine eleven‚, to wiadomo, iż chodzi o osoby które zginęły w serii ataków terrorystycznych przeprowadzonych tego dnia na terytorium Stanów Zjednoczonych za pomocą uprowadzonych samolotów pasażerskich.
Dlaczego w takim razie używamy zwrotu 9/11? W USA istnieje inny sposób zapisywania dat: w pierwszej kolejności podaje się miesiąc, następnie dzień, a na końcu rok. To co u nas miałoby zapis 11/09/2001 r. w Stanach Zjednoczonych będzie wyglądać następująco – 9/11/2001. Bądźcie czujni, ponieważ łatwo pomylić tę datę z 9 listopada.
Więcej o tym tragicznym dniu możecie przeczytać i oglądnąć tu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.