Blog

Quizlet – narzędzie, które musisz znać!

Jeśli uczysz się języka obcego a nie znasz jeszcze QUIZLET, to czas to zmienić.

 

 

QUIZLET to największa na świecie społeczność e-learningowa dla uczniów i nauczycieli. Każdego miesiąca miliony użytkowników ze 130 krajów ćwiczy i uczy się ponad 140 milionów zestawów do nauki, zawierających treści z każdego przedmiotu i na każdy temat.

QUIZLET powstał 10 lat temu, gdy Andrew Sutherland stworzył narzędzie, które pomagało mu w nauce francuskiego słownictwa na sprawdzian w szkole średniej. Zdał go pomyślnie, więc przyjaciele zapytali go, czy również mogliby korzystać z tego narzędzia. Znajomi udostępniali materiały znajomym i w ten sposób QUIZLET się rozwijał.
90% uczących się w ten sposób osób mówi, że QUIZLET bardziej ich motywuje; 95% z nich czuje, że poprawia ich stopnie. Sama widzę to po swoich uczniach. Ci, którzy sumiennie z niego korzystają poszerzają swój zakres słownictwa w bardzo szybkim tempie.

QUIZLET to narzędzie służące głównie do utrwalania słownictwa. Możesz tworzyć w nim zestawy słówek, bądź skorzystać z zestawów dostępnych, stworzonych przez innych użytkowników. Jeśli pracujesz z nauczycielem, to on może udostępniać Ci treści, które aktualnie przerabiacie na lekcjach. Możliwości jest multum.
Muszę się przyznać, że kocham QUIZLET. Odkąd zaczęłam polecać uczniom ten sposób nauki słownictwa widzę ogromną różnicę jeśli chodzi o aktywne zastosowanie poznanego materiału. Osoby, które rzetelnie stosują tę formę nauki pamiętają słówka długo po tym, kiedy się ich nauczyły. Jest jeszcze jeden powód, dla którego uwielbiam ten program – dzięki niemu czuję się trochę jak… Big Brother 😉 Wiem, kiedy (i czy) moi uczniowie uczą się, które słówka wchodzą im do głowy, a które wymagają dalszych ćwiczeń.

Korzystanie z QUIZLET nie jest skomplikowane. Można uczyć się na komputerze, bądź pobrać aplikację na telefon (do czego gorąco zachęcam). Wystarczy parę kroków, by móc zacząć korzystać z platformy. Oto one:

  1. Wejdź na www.quizlet.com
  2. Zarejestruj się. Można to zrobić z dowolnego adresu e-mail, przez Facebook lub Google.
  3. Zaloguj się na swoje konto i stwórz swój pierwszy zestaw.

Jeśli chcesz zobaczyć przykładowy zestaw, wybierz link poniżej:

Miłej nauki!!!